Kosova

Ky është reagimi i parë i Kurtit, si Kryeministër në detyrë (Foto)

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka shkruar para pak minutash se ai dhe subjekti i tij do të kthehet fitimtar dhe se mbledhja e mbrëmshme do të harrohet shpejt – shkruan Kosova.info

Nëpërmjet një postimi, ai e ka qartësuar pozicionin në të cilin ndodhet, duke theksuar se: “Jemi qeveri në detyrë, jo qeveri e detyruar”.

Ja postimi i plotë: