Bota

Kush do ta zëvendësojë Merkelin?

Politika gjermane u përfshi nga trazira të reja këtë javë, kur Annegret Kramp-Karrenbauer, udhëheqëse e Unionit Demokristian, njoftoi se nuk do të garojë për kancelare, vitin e ardhshëm.

A do të mbijetojë partia e Angela Merkelit dhe kush do ta pasojë atë?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.