SPORT

Kush do jenë gjysëm-finalistët e radhës në Champions? Ja ndeshjet që do luhen sot

Pas Ajax dhe Barcelonës sonte mësohen edhe dy gjysëm-finalistët e tjerë në Uefa Champions League.

Sonte luhen aktet e dyta të takimeve : Manchester City-Totteham dhe Porto-Liverpool.

Manchester City kërkon të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë pasi ka humbur 1-0 në Totteham. Ekipi i Guardiolas vjen nga një formë shumë e mirë në kampionat. Nga ana tjetër Ekipi i drejtuar nga Pochettino kërkon të bëjë mrekullinë duke eleminuar një nga pretendëntët kryesorë. Totteham ka avantazhin e rezultatit.

Liverpool udhëton drejt Portos mjaf i qetë pasi ndeshjen e parë e ka fituar me rezultatin 2-0. Megjithatë Kloop është qëndron me këmbë në tokë dhe ka kërkuar një vëmendje maksiale nga të tijët pasi nuk do që të ndodhin surpriza.

Ndeshjet fillojnë në orën 21:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.