Kosova

Kusari-Lila: Ndërtimet rreth Liqenit të Badovcit duhet të ndalen menjëherë

Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas ndërtimeve që po bëhen rreth Liqenit të Badovcit.

Ajo ka thënë se abuzimet në Kosovë me lumenjtë kanë eskaluar në format më banale të mundshme, ndërsa rreth liqeneve kanë filluar me liqenin e Radoniqit, e tash po synohet të vazhdohet me Badovcin.

Kusari-Lila ka shkruar se në një shtet ku sundon ligji hapësirat e uzurpuara rreth liqenit lirohen.

“Duke shpresuar se njëherë do të jemi edhe ne shtet normal dhe duke mos dashur të shohim demolime të tilla, ndërtimet duhet të ndalen menjëherë”, ka shkruar ajo në Facebook, transmeton Kosova.info.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.