Kosova

Kurtit i ndodh e papritura në ceremoninë e KFOR-it, Thaçi tërë kohën sytë kah ai

Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, është parë sot në ceremoninë e ndërrimit të komandës së KFOR-it. Mirëpo, ushtarët e kësaj të fundit i nxorën problem Kurtit.

Emri i Albin Kurtit u gjet dhe i njëjti u fut brenda në sallë, e ku ishin të pranishëm dhe zyrtarë tjerë të lartë shtetërorë, raporton tutje “Zëri.info”.

Ajo çfarë vërtetë u pa është se presidenti i vendit Hashim Thaçi, së bashku me zyrtarin e lartë të PDK-së Enver Hoxhaj, shikuan vazhdimisht prapa ku ishte i ulur Kurti.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.