Kosova

Kurti takohet me Grenellin në Ambasadën amerikane në Prishtinë

Kreu i Vetëvendosjes dhe kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ka dalë nga Ambasada amerikane në Prishtinë pas takimit me Richard Grenellin, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, raporton KTV.

Grenell sot është takuar në Presidencë me Hashim Thaçin, derisa më pas është takuar me Kurtin në Ambasadën amerikane, me ç’rast do të takojë edhe përfaqësuesit e subjekteve politike.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.