Kosova

Kurti shkon në Prizren për tu takuar me një pjesë te deputetëve te minoriteteve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me disa deputetët te minoriteteve në qytetin e Prizrenit, e disa nga ta, të dyshuar për korrupsion dhe bashkpunim me organizata dhe njerëz të dyshimt.

Në takim janë edhe dy anëtarët e VV’së, Xhelal Sveçla dhe Mytaher Haskuka. Haskuka njëherësh është edhe kryetar i Prizrenit. 

VV’së më herët i është bashkuar në grupin parlamentar edhe një deputet nga radhët e minoriteteve, i cili dyshohet për bashkëpunim me organizata dhe njerëz që përkrahin pilitikat dhe shtetin e Iranit.