Kosova

Kurti bën homazhe pranë varreve të Mon Balajt e Arben Xheladinit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashkë me familjarë, miq dhe anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë homazhe tek varret e Arber Xheladini dhe Mon Balajt.

Me këtë rast, babai i Arberit, Shaban Xheladini e falënderoi kryeministrin Kurti dhe të gjithë të pranishmit të tjerë të cilët bënë homazhe.

Arber Xheladini dhe Mon Balaj janë vrarë në protestën e 10 shkurt të vitit 2007.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.