SPORT

Kuka në garë për të Bronztën

Loriana Kuka është duke garuar sot në kampionatin botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Xhudistja është në garë për medaljen e bronztë përmes repesazhit, kategoria -78 kg.

Pas dy fitoreve radhazi ndaj gjermanes Luise Malzahn dhe argjentinases Lucia Cantero, Loriana u kualifikua në çerekfinale, ku pësoi humbje nga braziliania, Mayra Aguiar, dy herë kampione e botës dhe dy herë medaliste e bronztë Olimpike.

Në luftën e parë të repesazhit përballet me Natalie Powel të Britanisë së Madhe, medaliste e bronztë e botërorit 2017.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.