Kosova

Krasniqi viziton babain e Thaçit: Dielli do të lind përsëri, dhe ai e ne e presim atë ditë!

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në konakun e babait të ish-presidentit Thaçi, Haxhiut.

Këtë, Krasniqi e ka bërë të ditur në një postim në Facebook.

Krasniqi ka shkruar se aty gjeti mikpritje dhe kurajo për t’i jetësuar idealet e përbashkëta.

Postimi i plotë i Krasniqit:

Me zemër të hapur në konakun e Bacës Haxhi, për t’i uruar shëndet këtij burri të urtë e të nderuar nga e gjithë Kosova. Në derën prej të cilës doli lideri i UÇK-së dhe PDK-së, Presidenti Hashim Thaçi, jo vetëm që gjeta mikpritje, por mora edhe kurajo për t’i jetësuar idealet tona të përbashkëta. Dielli do të lind përsëri dhe Baca Haxhi, si ne të gjithë, e pret atë ditë me diell.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz të ulur dhe ambiente të brendshme
Mund të jetë një imazh i 9 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

https://www.facebook.com/memli.krasniqi/posts/397741531724583