SPORT

Kosovare Asllani pozon me shqiponjë në ceremoninë e “Topit të Artë”

Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’.

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldon.

Përveç ‘Topit të Artë’, sonte u shpall edhe fituesja e ‘Topit të Artë’ për femra, çmim i cili i takoi Megan Rapinoes, futbollistes amerikane.

Për këtë çmim ishte e nominuar edhe futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani, e cila luan për Real Madridin në konkurrencën e femrave.

Asllani u rreshtua në vendin e 16-të nga 20 kandidatet e nominuara për këtë çmim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.