Kombëtare

Serbët në veri të Mitrovicës i kthejnë prapa Kurtin e Osmanin

Gjatë vizitës së sotme të kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosjes” dhe u.d. Vjosa Osmanit në Mitrovicën e Veriut, një grup serbësh i detyruan ata që ta ndërpresin vizitën në këtë pjesë, shkruan Gazeta Express.

Ata kanë ecur në këmbë përmes urës dhe kanë dalë në veri.

Kjo ka bërë që të ketë forca të shumta të Policisë nëpër rrugë, sidomos tek Ura e Ibrit.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa brohorasin dhe e ndërprenë vizitën e dy politikanëve kosovarë. Në shoqërinë e Kurti dhe Osmanit shihen edhe kandidatët për deputetë nga lista e përbashkët.