Rajoni

Koronavirusi godet Serbinё, 7 raste tё reja

Shtatë raste të tjera të infeksionit me koronavirus janë konfirmuar në Serbi, duke rritur numrin e të infektuarve në 12, njoftoi Ministria e Shëndetësisë këtë mëngjes

Nga raporti i fundit, nga ora 18:00 natës së mbrëmshme deri në orën 8:00 të mëngjesit të sotëm, u testuan mostra të 13 personave, shtatë prej të cilëve ishin pozitivë dhe gjashtë negativë. Sot, për në ora 11:00 është caktuar një takim i ri i krerëve të shtetit dhe epidemologëve në lidhje me masat e reja për parandalimin e zgjerimit të koronavirusit

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483