Bota

Koronavirusi ‘gjunjëzon’ botën/ Numri i të infektuarve kalon 500,000

Numri i personave të infektuar me Koronavirus në mbarë botën ka kaluar shifrën e 500 mijëve.

Sipas updatimit më të fundit, numri total i të prekurve arriti në 509, 427 persona, ndërsa ai i viktimave në 23,004.

Kina, Italia, SHBA, Spanja, Franca, Gjermania dhe Irani janë shtetet më të prekura, ku numri i të prekurve dhe viktimave rritet çdo ditë, ndërsa mes të dhënave globale është edhe Shqipëria me 6 viktima dhe 174 raste të konfirmuara deri tani.

Sa i përket të shërurave, numri ka arritur në mbi 122 mijë persona.

Updatimin në kohë reale mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.