SPORT

Koronavirus prek dhe futbollin spanjoll, rezulton pozitiv futbollisti i Valencias

Pas Seria-A, Premierligës dhe Bundesligës, koronavirus prek tashmë dhe La Ligën.  Mbrojtësi i Valencias Ezequiel Garay pas testeve të kryera ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Diçka të tillë e konfirojë vetë 33 vjeçari në llogarinë e tij në Instagram: “2020-ta nisi me këmbën e gabuar. Unë kam rezultuar pozitiv me Koronavirus, por ndihem shumë mirë. Tani duhet të respektoj rregullat për shëndetin dhe duhet të qëndroj në izolim”, shkruan argjentinasi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.