Kosova

Koraq: Albin Kurti aktualisht ka kundër vetes Serbinë dhe Perëndimin

Deputeti i pavarur në Parlamentin e Serbisë, Zharko Koraq ka deklaruar se qëndrimet politike të Albin Kurtit, liderit të Vetëvendosjes, janë më ekstreme se ato të shumicës së qytetarëve të Kosovës dhe se ai është zgjedhur, para së gjithash, si protestë kundër korrupsionit në Kosovë.

është shenjë e qartë se për njerëzve në rajon u ka ardhur te hunda vjedhja dhe plaçkitjet. Edhe rënia e vjetshme e qeverisë maqedone mund të interpretohet në këtë mënyrë. Reagimet e para në Serbi tregojnë se autoriteteve në eufori, pas fitores së Listës Serbe, u ka ikur fakti se do të kenë përballë negociatorë kosovarë shumë më të fortë, ndaj të cilëve më pak se deri më tash do të mund të ushtrojë ndikim”, ka vlerësuar ai për gazetën “Danas” të Beogradit, përcjell Koha.net.

Ai ka konkluduar se “Kurti, paradoksalisht, aktualisht ka kundër vetes edhe Serbinë, edhe Perëndimin”.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort