Rajoni

Konsulli rumun me “Dacia” përplas këmbësorin

Konsulli i përgjithshëm i Rumanisë në Serbi, Oliver Marius me automjetin e tipit “Dacia” me targa diplomatike ka aksidentuar këmbësorin 67 vjeçar Blagoje T. në Zajeçar.

Këmbësori ka marrë lëndime të rënda dhe është dërguar në spital. Diplomati rumun është thirr në imunitetin diplomatik kur në vend të ngjarjes kanë dalë policët e trafikut. /KI/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483