SPORT

Koeman: Messi është kthyer në formën më të mirë

Ronald Koeman është i kënaqur me formën që po tregon Lionel Messi në Barcelona këtë sezon.

Argjentinasi është duke udhëhequr garën Pichichi në LaLiga Santander, duke shënuar së fundmi për t’i dhënë Barcelonës epërsinë në humbjen e tyre kundër Granadas të enjten dhe ai ka bërë disa paraqitje mbresëlënëse.

“Messi është kthyer në formën më të mirë të tij,” i tha Koeman De Telegraaf.

Koeman u pyet gjithashtu për suksesin e Pep Guardiola me Manchester City, me ekipin anglez të vendosur për të fituar një tjetër titull të Premier League dhe duke patur një epërsi në gjysmëfinalen e tyre të Champions League kundër Paris Saint-Germain.

“Unë jam i lumtur për të,” tha Koeman . “Të gjitha ekipet e tij luajnë futboll të shkëlqyeshëm dhe ai po e bën atë përsëri me City.

“Edhe pse në kohën e tij në Barcelona ai kishte një ekip edhe më të suksesshëm. Mendova se ajo skuadër nuk mund të ishte më e mirë.

“Por ne gjithashtu luajmë futboll tërheqës me shumë djem të rinj. Ne po e bëjmë atë, por nuk jemi akoma atje” – theksoi Koeman.

Barcelona është në garë për titullin në La Liga teksa tri pikë i ndajnë katër ekipe, përfshirë Atleticon, Realin dhe Sevillan. /Gazeta Express/