SHËNDETËSIA

Kjo pije shkrin shtresat dhjamore

Majdanozi përmban dy substanca kryesore: vajrat aromatike dhe flavonoidet që eliminojnë helmet prej trupit.

Majdanozi po ashtu stimulon qarkullimin e gjakut, e duke shtuar lëngun e limonit do të keni një pije që ul kolesterolin dhe shkrin shtresat dhjamore.

PËRBËRËSIT:

– 1.5 l ujë,

3 pjesë majdanoz,

1 kg limon dhe pak sodë bikarboni.

PËRGATITJA:

Pastroni limonët me sodë bikarboini dhe i lini në ujë të ftohtë për 30 minuta.

Vloni ujin, e lini të ftohet dhe preni limonët dhe i përzieni me ujë.

E lini në enë të mbuluar dhe gjithçka përzieni në blender.

Ruajeni në të ftohtë dhe konsumoni nga 100 ml në ditë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.