ROZË

Kim Kardashian West bashkon forcat me këngëtaren Monica në luftën për të liruar reperin C-Murder

Si pjesë e fushatës së saj të vazhdueshme për të zgjidhur problemin e burgosjes masive të Amerikës, Kim Kardashian West tani po lufton për lirimin e reperit C-Murder të New Orleans.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Corey Miller, është vëllai i superyllit të repit Master P. Në 2002, një tifoz i Miller-it u qëllua fatalisht në New Orleans, sipas bashkëpunëtorit të CNN WDSU-TV. Miller u dënua për vrasje në vitin 2009. Që nga të shtënat, Milleri ka ruajtur pafajësinë e tij.

“Juria e dënoi Corey 10-2 dhe ai u dënua me burgim të përjetshëm. Nëse gjyqi i tij ishte sot, juria do të duhej të ishte unanime që ai të dënohej,” tha Kardashian West në një seri tweets të dielën, – raporton CNN.

“Që nga gjyqi i tij, dëshmitarët janë rikthyer, prova të reja të pafajësisë së tij të mundshme kanë dalë në dritë dhe ka pretendime se juristët po shtypen në votim për t’u dënuar.”

Të dy dëshmitarët thanë që të dy në vitin 2018 se Miller nuk ishte revole dhe se ata ndjeheshin nën presion për të gënjyer nën betim, raportoi WDSU.

“Drejtësia e vërtetë për të riun kërkon që personi që në të vërtetë e vrau atë të mbahet përgjegjës dhe që Corey Miller të kthehej në shtëpi te fëmijët e tij,” shkroi Kardashian West.

Ajo tha se po bashkohet me këngëtaren Monica, e cila ishte në atë moment me Millerin, për të luftuar për lirimin e reperit.

“Corey meriton të kthehet në shtëpi të vajzave të tij dhe të jetë babai për të cilin kanë nevojë, të jetë artisti dhe drejtuesi që ai ka qenë gjithmonë, si dhe të përhap shpresën te ata që e kanë provuar edhe këtë”, tha Monica në një postim në Instagram./kosova.info/

Corey "C-Murder" Miller.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//chooxaur.com/4/3473483