SPORT

Kelmendi fiton edhe luftën e dytë, kalon në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi ka arritur që ta mposht Tetiana Levytska Shukavani nga Gjeorgjia.

Kelmendi me shumë zgjuarsi ka arritur që ta mposhtë Shukavanin me një vazzari në kohë shtesë, transmeton koha.net.

Majlinda me këtë fitore kalon në gjysmëfinale.

Gjakova mposht Abzettan me Ippon

Nora Gjakova ka arritur që ta mposht Abzetta Dabonne Zouleiha nga Bregu i Fildishtë.

Gjakova ka mposhtur Abzettan me Ippon. 

Krasniqi mposht rusen Giliazova

Mistria Krasniqi ka arritur që ta mposht Sabina Giliazova.

Krasniqi ka marr dy kartona (shido) por Giliazova ka marrë tre, e me këtë ajo ka fituar me Ippon garën e parë të saj në Grand Prix Budapest.

Image

Edhe Kelmendi fiton garën e parë në Budapest

Majlinda Kelmendi ka arritur që të fitojë garën e parë në Grand Prix të Budapestit.

Kelmendi ka mposhtur meksikanen Luz Olvera, transmeton koha.net.

Majlinda ishte në disavantazh me 1 wazzari e kishe edhe një karton (shido), por ka arritur ta rikthejë lojën duke fituar 2 wazzari rresht që kanë vlerën e një Ipponi.

Image

Gjakova mposht rusen Dzhigaros

Nora Gjakova ka arritur që ta mposhtë Diana Dzhigaros nga Rusia, në luftën e saj të parë.

Xhudistët kosovarë, sot kanë garën e radhës, në Grand Prixin e Budapestit, transmeton koha.net.

Kosova është duke u përfaqësuar me pesë garues, katër në konkurrencën e femrave dhe një te meshkujt.

Garueset femra që do të ndeshen sot janë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova e Distria Krasniqi ndërsa nesër Loriana Kuka, ndërsa në kategorinë e meshkujve Kosova përfaqësohet nga Akil Gjakova.

Image