Kosova

Kelmendi: Erdhi dita që Hashimi t’i thotë Albinit ‘hajde bëhu kryeministër’ e Albini të thotë ‘jo valla njëherë’

Gazetari dhe autori i emisionit ‘Rubikon’, Adriatik Kelmendi, shkruan në Facebook për ftesat e Thaçit ndaj Kurtit për të pranuar mandatin për kryeministër.

Postimi i plotë:

“Kujt ia ka marrë mendja që vjen dita Hashimi t’i thotë Albinit “hajde bëhu kryeministër” e Albini të thotë “jo valla njëherë”! Vetëm në Kosovë?! Viti 20-20.”

Presidenti Thaçi ia ka nisur një letër kryetarit të Vetëvendosjes, ku i kërkon të tregojë nëse do ta pranojë ose refuzojë mandatin për kryeministër.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483