SPORT

Katastrofë për Brazilin, dëmtohet sulmuesi dhe humb Kupën e Botës

Brazili ka marrë një goditje të rëndë.

Sulmuesi anësor, Douglas Costa, sipas të gjitha gjasave e ka humbur Botërorin dhe nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet e ardhshme.

27-vjeçari pësoi një dëmtim në kofshë gjatë ndeshjes me Kosta Rikën dhe pas kontrollit mjekës, dëmtimi ka rezultuar i rëndë, kështu që ai nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës për ndeshjet e ardhshme. Për rikuperimin e plotë duhen 15 deri në 20 ditë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.