SPORT

Kastrioti e Theranda vazhdojnë dominimin në kategoritë e tyre në volejboll

Ka përfunduar java e katërt e Superligës së Kosovës në volejboll në të dyja kategoritë, femrat dhe meshkujt.

Kastrioti vazhdon formën e mirë në kategorinë e femrave, derisa Theranda në kategorinë e meshkujve.

Në javën e katërt Kastrioti e mposhti në shtëpi Vushtrrinë me rezultat prej 3 me 0.

Rezultatet e javës së katërt te femrat janë këto:

M Technology – Gryka 3:1

Ferizaj – Feronikeli 0:3

Ulpiana – Prishtina 0:3

Kastrioti – Vushtrria 3:0

Skenderaj – Drita

E renditja aktuale është kjo:

1. Kastrioti 12

2. M-Technology 10

3. Prishtina 9

4. Skenderaj 9

5. Drita 8

6. Feronikeli 3

7. Ulpiana 3

8. Gryka 3

9. Vushtrria 3

10. Ferizaj 0

Java e pestë do të zhvillohet më 3 dhe 4 nëntor.

Çiftet e kësaj xhiroje janë këto:

Gryka – Ulpiana

Feronikeli – M Technology

Drita – Ulpiana

Vushtrria – Skenderaj

Prishtina – Kastrioti

Në javën e katërt te meshkujt fitore shënuan Drenica, Prishtina Volley, Theranda dhe Peja.

Rezultatet e javës së katërt te meshkujt janë këto:

Drenica – Vellaznimi 3:1

Drita – Prishtina Volley 0:3

AS Vushtrria – Theranda 1:3

Ulpiana – Peja 0:3

Luboteni – Shpella (zhvillohet në mesjavë)

Renditja tabelare:

1. Theranda 12

2.Prishtina Volley 11

3. Luboteni 9 (-1)

4. Peja 9

5. Drenica 7

6.Vellaznimi 3

7. Ulpiana 2

8. Drita 2

9. AS Vushtrria 1

10. Shpella 0 (-1)

E më 3 dhe 4 nëntor në javën e pestë takohen:

Peja – Luboteni

Prishtina Volley – Ulpiana

Theranda – Drita

Vëllaznimi – AS Vushtrria

Shpella – Drenica

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//usounoul.com/4/3473483