Show Biz

Karriera e Erës në hapa të sigurt,sjell pamje nga Jamaika

Era Istrefi është në përgaditje të video klipit të ri “Prisioner”.

Për Era Istrefin ky vitë ishte mjaftë produktiv ajo ishte e angazhuar në shumë projekte muzikore në vend.

Përveq angazhimeve të shumta ajo morri shumë oferta nga më të ndryshmet sa i përket bashkëpunimve me këngëtarë dhe protagonist të huaj.

Duke filluar që nga kënga “Bon Bon” këngë kjo e cila arriti dëgjueshmëri dhe arriti të merr mbi 500 milion klikime kënga se pari u mirëpritë në televizionet gjermane,dhe u dëgjua edhe përtej Evropës.

Ja vlen të ceket dhe projekti i saj “Redrum”në duet me këngëtarin Felix Snow.Ajo njëherësh u bë pjesë e labelit në Ultra Music.

Ku bashkëpunime me këtë label ishin dhe këngëtarët me famë botërore Benny Benassi, Steve Aoki, Kygo, OMI, Deorro, The Bloody Beetroots, Lil Jon, Above & Beyond,Hot Since 82,Paul van Dyk, Faul,Chris Lake,Klingande, Bakermat, Carnage, Mr Probz, Flosstradamus, Hardwell, Henry Krinkle, Chris Malinchak, Storm Queen, Congorock, Adrian Lux, Axwell  duke mos harruar dhe Dj me famë si :Tiësto, deadmau5, Avicii, Paul Oakenfold, The Crystal Method, Sasha & John Digweed.

Duke vazhduar kështu me këngën”Origami”në bashkëpunim me Dj Maphorisa e realizuar nga Ultra Music.

Dhe deri tek pjesëmarrja e saj në himin e Kampionatit Botërorë duke qenë në duet me Will Smith dhe Nicky Jam duke sjellur këngën “Live it Up”.

Pjesëmarrja e saj në paraqitjen e saj në Kampionatin Botërorë ishte e pamundur pasi që karriera e saj është duke ecur në hapa të mëdhenj ajo gjatë këtyre ditëve është duke sjellur një projektë tjetër të quajtur “Prisioner” i cili është duke realizuar gjirimet e videoklipit në qytetin Jamaika.Këtë informacion të fundit nga Era e bëri të ditur ajo në llogarin e saj “Instagram”

Aktori i cili do të luaj në videoklipin e saj “Prisioner”është Shepherd Sheldon./Kosova.Inf0./

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.