Kuriozitet

Kapi avionin e fundit për në Kanada, i riu sfidon koronavirusin dhe i propozon të dashurës për martesë

Pandemia e koronavirusit ka detyruar shumë prej nesh të jën në në izolim, por gjesti i një të riu që t’i propozonte të dashurës për martesë vërtetoi se asnjë virus nuk mund të ndërhyjë në dashuri.

Pandemia e koronavirusit ka detyruar shumë prej nesh të jën në në izolim, por gjesti i një të riu që t’i propozonte të dashurës për martesë vërtetoi se asnjë virus nuk mund të ndërhyjë në dashuri.

Në një shkrim për CNN, njeriu ‘i goditur’ nga dashuria, Eihab Boraie tha se ai kapi fluturimin e fundit nga Kajro për në Kanada para se aeroporti në Egjipt të mbyllej mes pandemisë së COVID-19.

Boraie, me origjinë egjiptiano-kanadeze, tha se po qëndronte me familjen në Egjipt, por dëshironte të shkonte tek e dashura e tij italo-amerikane që po studionte në qytetin Quebec.

Boraie tha se ai e vendosi emrin e tij në një listë pritjeje për një fluturim të drejtpërdrejtë për në Toronto duke shpresuar për një mrekulli pasi ai pa kostot e biletave të rriten nga rreth 700 dollarë në mbi 3000 dollarë.

Më 19 Mars, në ditën kur Egjipti tha se aeroportet e tij do të ndërpresin fluturimet në nisje, Boraie mori një telefonatë që konfirmonte vendin e tij në fluturimin e fundit për në Kanada dhe shpejt bëri rrugën e tij për në aeroport.

“Ndërsa dola nga dera, një dyqan bizhuterish aty pranë më kapi syrin. Ishte qesharake që ky dyqan jo thelbësor qëndroi i hapur, por ishte sikur universi ta dinte se kisha nevojë për një në atë moment”, shkroi ai, duke shtuar se kur arriti më në fund në qytetin e Quebec ai u rrëzua pas të dashurës së tij dhe zbriti në një gju.

“Ajo pranoi propozimin tim, ne i hoqëm maskat dhe e bëmë atë zyrtare me një puthje të gjatë”, tha I riu.

Boraie tregoi mungesën e kontrolleve shëndetësore në aeroporte gjatë periudhës kritike.

“Gjatë gjithë fluturimit, unë isha në avantazh, pasi çdo kollë ishte një kujtesë se po udhëtoja potencialisht me armikun e padukshëm që ishte ulur pranë meje”, u shpreh Boraie.

Tashmë ai tha se bshkë me të fejuarën e tij do të shijojnë njëri-tjetrin përtej dy javëve të ardhshme, përpara se të shpresonin që së fundi të planifikonin një martesë në ishullin italian të Giglio.

Deri atë ditë, qëllimi ynë i vetëm  është të qëndrojmë të izoluar dhe të mbijetojmë në karantinë”,  tha ai.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.