Bota

Kaos në parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë

Debati për mënyrën se si dhe kur Britania do të ndahet nga Bashkimi Evropian ka vazhduar për më shumë se tre vjet dhe nuk ka fund.

Dhe askund nuk ka qenë debati më intensiv sesa në Parlament, ku detyra e kryetarit John Bercow ka qenë mbajtja e qetësisë në sallë, i cili bënte gjatë gjithë kohës thirrje për qetësi.

Siç shihet edhe nga pamjet më poshtë deputetët nuk i kanë kursuer fyerjet, të bërtiturat dhe veprime të tjera.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//oackoubs.com/4/3473483