Rajoni

Kampet e refugjatëve, Mediu: Kjo është çmenduri dhe maskarallëk

Edhe kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka reaguar ndaj idesë së qeverisë shqiptarë për të pritur mjira refugjatë sirianë në vendin tonë. Në një shenim në rrjetet sociale ai shkruan se, “Nuk ka çmenduri më të madhe sesa të deklarosh se mund të pranojmë një numer të madh refugjatësh nga Siria”. “Kjo është çmendurri dhe maskarallëk, shkruan kreu i republikanëve shqiptarë.

Ja shenimi i tij i plotë në rrjetet sociale

Të  dashur miq Deklarimi I Zv/Ministrit te Brendshem dhe njoftimet e medias nderkombetare nxjerrin zbuluar Ramen si genjeshtar

Nuk ka cmenduri me te madhe sesa te deklarosh se mund te pranojme nje numer te madh refugjatesh nga SIRIA

Se pari ne nuk kemi mundesi te riatdhesojme dhe riintegrojme shqiptaret qe shkuan ne Siri dhe familjet e tyre.

Se dyti ky eshte kercenim serioz afatgjate per sigurine e vendit tone

Se treti do te thote preznece aktive e terrorizmit ne Shqiperi

Se katerti fuqizim i krimit te organizuar trafikut te qenieve njerezore njesoj si trafiku i kanabisit dhe kokaines me mbeshtetje politike dhe qeveritare.

Kjo eshte cmendurri dhe maskarrallek