Kosova

Kamenicë – Një person shpërndu mish gjedhi të cilin inspektorati veterinar e kishte ndaluar të konsumohet nga njerëzit

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i prodhimit dhe vënies në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor shkruan Kosova.info.

Sipas policisë është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti ishte duke transportuar mish gjedhit, i cili mish sipas inspektorat veterinar është i ndaluar të konsumohet nga njerëzit.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.