Love & Sex

“Kam bërë seks me burrin tim dhe shokun e tij, por ai ende nuk kënaqet, çfarë të bëj më shumë?”

Tabloidi “The Sun” ka publikuar në rubrikën “E dashur Deidre” jetën seksuale të një çifti, ku duket se dashuria dhe një marrëdhënie normale nuk është e mjaftueshme për të ecur më tej.

Gruaja shkruan:

Kam kryer marëdhënie seksuale me burrin tim dhe shokun e tij, por ende nuk është e mjaftueshme për të – ai po përpiqet të takohet edhe me gra të tjera.

Unë jam 37 vjeç dhe burri im është 41 vjeç. Ne kemi qenë të martuar për dy vjet dhe ia kemi kaluar shkëlqyeshëm.
Unë kujdesem për kërkesat e burrit tim, por ai ende dëshiron më shumë.
Ne gjithashtu kemi një jetë të mahnitshme seksuale, e cila është një ndryshim i madh për të dy ne.

Unë mezi kam pasur marrëdhënie seksuale me ish tim. Burri im ishte i njëjtë me ish-gruan e tij – ajo pëlqente pagën e tij, por jo atë dhe ai ishte me fat nëse bënte seks me atë një herë në muaj.

Kur bëmë seks bashkë unë isha si një fëmijë në një dyqan ëmbëlsirash. Ne kemi marrëdhënie seksuale çdo natë dhe shikojmë pornografi së bashku.

Ne gjithashtu dëshirojmë të shkojmë në faqet pornografike amatore.

Kur u ndje më shumë rehat me mua seksualisht ai pyeti nëse unë do të konsideroja një treshe me të dhe një burrë tjetër.

Unë pranova, por burri tjetër doli të ishte një mik i tij, në të njëjtën moshë, dhe unë u ndjeva pak budallqe kur erdhi në fillim.

Sidoqoftë, asnjeri prej tyre nuk më nxiti dhe ne e kaluam të gjithë natën së bashku. Seksi ishte i përhapur dhe i ndryshëm nga çdo gjë që më parë kisha përjetuar. Më pëlqeu.

Të tre prej nesh mblidhen rregullisht tani për atë që zakonisht është një natë e gjatë.

Unë jam e lumtur me të gjithë këtë. Problemi është se sapo kam kuptuar se ai është i varur.

Ai me sa duket pëlqen vëmendjen e femrave, por nuk e di pse si i jap atij gjithçka që duhet ndonjëherë. Kam gjetur një profil të tij në një faqe tjetër nga ajo që përdorim së bashku.

Ai tha se po shikonte për të biseduar dhe flirtuar dhe gjithmonë bënte seks të sigurt. Ai gjithashtu tha se do të ishte i gatshëm të udhëtonte. Unë u shkatërrova dhe ia thashë atij.

Ai është shumë i pasigurt për shkak të ish-gruas së tij dhe unë do të doja të mendoj se ai dëshiron vetëm vëmendjen, por unë jam e shqetësuar se ai është duke kërkuar për më shumë seks.
Ai pranon se kurrë nuk ka pasur askënd si unë më parë, që t’i japë atij aq shumë dashuri të pakushtëzuar dhe të pakomplikuar. Ai ka një liri me mua që nuk e ka njohur kurrë më parë.

Unë nuk jam xheloze apo i inatosur, por tani po pyes veten nëse jam tepër e qetë dhe e pakëndshme.

A duhet të përdor një qasje tjetër?

DEIDRE përgjigjet:

Problemi me shtyrjen e kufijve seksualë dhe përfshirjen e njerëzve të tjerë në jetën tuaj seksuale është se ajo mund të përfundojë duke e hedhur poshtë oreksin seksual në mënyrë që të merrni një stimulim gjithnjë e më të madh për të arritur kënaqësi maksimale.

Treshet janë të reja për ju, por kjo tingëllon sikur burri juaj ka qenë duke eksperimentuar si kjo, për vite me rradhë.

Ai ju pëlqen të jeni më të gatshëm të përfshiheni se sa gruaja e tij e parë, por ndoshta ai nuk është i gatshëm të heqë dorë nga eksplorimi i tij vetëm.

Ju e keni ndihmuar atë të turbullojnë kufijtë. Tregojini burrit tuaj se doni të shijoni seks të mirë me të dhe vetëm atë.

Ka shumë mënyra se si një çift që duhet mund të ketë kënaqësi maksimale./lajmifundit.al/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483