Kosova

Kadri Veseli me video humoristike: Ani thojshin ka me na mujtë Çekia

ryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ditë më parë realizoi një video në të cilën synim kryesor ishte përkrahja e Kombëtares së Kosovës me video senzibilizuese, shkruan Kosova.info.

Të shtunën Kombëtarja e Kosovës pati përballjen e saj me Çekinë. Edhe pse kjo ndeshje u konsiderua shumë e vështirë pasi që Kombëtarja e Çekisë konsiderohej shumë e vështirë, Kosova arriti të fitojë me rezultat 2 me 1, falë golave të Muriqit dhe Vojvodës.

Kurse sot ish-kreu i Kuvendit, Kadri Veseli shpërndau një video ku bashkë me djemtë e kombëtares shihen duke qeshur me të madhe.

E ajo që bënë përshtypje është mbishkrimi i Veslit ku thotë: Thojshin që ka me na mujtë Çekia ?

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483