SPORT

Ka shumë gjasa që DeLigt ta ndërrojë shumë shpejt skuadrën

Prej ditësh është raportuar për një interesim të United dhe Realit për mbrojtësin 70 milionësh të Juventusit, Matthias DeLigt.

Daily Star raporton se trajneri Maurizio Sarri, nuk do të lejojë largimin e mbrojtësit holandez nga Juventusi.

Ish mbrojtësi i Ajax ka vuajtur për të gjetur formën më të mirë në sezonin debutues në Torino, dhe zërat për ndryshim skuadra janë rritur.

Manchester United janë skuadra e lidhur me transferimin De Ligt, por trajneri i Juventusit është i bindur për ta mbajtur në skuadër.

Gjatë ditës së sotme, ka dalë edhe një hipotezë e re rreth së ardhmes së De Ligt, ku përmendej Real Madrid.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.