Kosova

Ka ndërruar jetë ish-anëtari i UÇK-së

Lajmin e ka bërë të ditur edhe kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ramosaj u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe qytetarëve të Deçanit.

Tolaj njëkohësisht ishte dhe aktivist i AAK-së.

Postimi i plotë:

“I rëndë dhe i hidhur lajmi për vdekjen e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe aktivistit të AAK-së Isat Tolaj.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Tolaj , qytetarëve të Deçanit dhe gjithë atyre që e njohën Isatin.

Do të kujtojmë gjithmonë! BR”

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4207759035907554&id=1891305244219623