SPORT

Juventusi vendos çmimin për shitjen e Gonzalo Higuain

Juventusi ka nxjerrë në shitje sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain.

Sipas “Tuttojuve”, drejtuesit e klubit bardhezi kanë vendosur çmimin për shitjen e tij.

Higuain nuk do të shitet për më pak se 18 milionë euro, teksa River Plate, Newcastle dhe disa klube të tjerë janë ofruar për ish-sulmuesin e Real Madridit dhe Napolit.

Marrëdhëniet e tij me Juventusin janë tendosur shumë gjatë kohës së pandemisë së Koronavirusit dhe “Zonja e Vjetër” po mendon të gjejë një qendërsulmues të ri.

Shfaq më shumë
//zikroarg.com/4/3473483