SPORT

Juve eliminon Romën, arrin gjysmëfinalen e Kupës

Juventusi ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Romës në çerekfinale të Kupës së Italisë, për të siguruar biletën për në gjysmëfinale.

Ishte Cristiano Ronaldo ai që shënoi golin e parë në fitoren prej 3 me 1 të Juventusit, transmeton Koha.net.

Portugezi shënoi pas asistimit nga Higuain në minutën e 26.

Bentancur dyfishoi epërsinë në minutën e 38, derisa epërsinë e trefishoi mbrojtësi Leonardo Bonucci në minutën e 45+2 pas asistimit nga Costa.

Kurse në minutën e 50 Buffoni shënoi autogol për rezultatin final 3-1.

“Zonja e Vjetër” në gjysmëfinale e e pret fituesin e çerekfinales ndërmjet Milanit dhe Torinos.