Tjera

Juve bindëse ndaj Fiorentinës

Juventusi ka shënuar fitore bindëse në shtëpi ndaj Fiorentinës.

“Zonja e Vjetër” arkëtoi pikët e plota duke shënuar fitore prej 3 me 0, transmeton Koha.net.

Dy golat për vendasit i shënoi Cristiano Ronaldo nga penaltia, derisa golin e fundit e shënoi talenti holandez, Matthijs de Ligt.

Me këtë fitore Juventusi arrin në kuotën e 54 pikëve dhe mban vendin e parë. Kurse Fiorentina në vendin e 14 ka 25.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//oackoubs.com/4/3473483