Bota

Jeni kurreshtarë të njiheni me binjakët e pazakontë?

Një nënë nigeriane nuk ia kishte idenë aspak se çfarë do të sillte në jetë kur ishte shtatzënë shkurtin e vitit të kaluar.

31-vjeçarja lindi binjakët Daniel dhe David, të cilët kanë vetëm pak minuta diferencë.

Binjakët e pazakontë, njëri është i bardhë e tjetri…

Edhe pse janë binjakë, ata nuk duken aspak si të tillë. Ata kanë të përbashkët vetëm sytë e mëdhenj ngjyrë kafe.

Prindërit e tyre Stacy dhe Babajide, të cilët jetojnë në Lagos, janë të dy me ngjyrë, por njëri prej foshnjave ka lindur albino.

Për këtë arsye, sa herë ata janë në publik së bashku, bëjnë që të gjitha vështrimet të jenë tek ata, transmeton Shqip shkrimin. Daniel ka lëkurë të errët dhe flokë të zinj kaçurrela, ashtu si motra e tij 5-vjeçare e madhe Demilade, dhe David ka lëkurë të bardhë të zbehtë dhe flokët e artë.

Stacy vendosi të ndante aventurat e dyshes së pazakontë në Instagram dhe në pak më shumë se një vit, binjakët kanë pothuajse 18k ndjekës.

Ndërkohë nëna e tyre vendosi që aventurat e dyshes së pazakontë t’i ndante me 18 mijë ndjekësit në profilin e tyre në “Instagram”. Fotot janë marrë nga danielanddavid2.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.