SPORT

Januzaj mund të largohet nga Sociedadi

Adnan Januzaj mund të largohet nga Real Sociedadi.

Sipas mediave spanjolle, sulmuesi i krahut mund të shitet gjatë kësaj vere pasi nuk i është ofruar kontratë e re nga klubi spanjoll.

Januzaj ka kontratë me ekipin spanjoll deri në vitin 2022. Sociedadi për Januzajn po kërkon rreth 20 milionë euro, transmeton KOHA.

25-vjeçari këtë sezon ka shënuar tetë gola dhe katër asistime në të gjitha garat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483