Show Biz

Jamie Foxx flet për filmin biografik të Mike Tysonit

Aktori Jamie Foxx që është fitues i Oskarit do të luaj ish-kampionin e kategorisë së rëndë në një film biografik dhe ka bërë shaka duke thënë se portretizimi do të jetë aq real sa që madje edhe fëmijët e Mike Tyson nuk do ta vërejnë dallimin.

Duke diskutuar trajnimin dhe përgatitjet për rolin, Jamie ka thënë: “Është një bekim. Natyrisht, trajnimi është i vështirë. Jemi duke bërë mjaft trajnime me pesha në mënyrë që të dukem ashtu si duhet”, shkruan Female First.

“Por jam më i dedikuar se kurrë që tregimi i Mike Tysonit të tregohet ashtu si duhet”, ka thënë ai.

“E madje edhe bëj shaka me Mike, i them që do të vishem si ai dhe kur të më shohin fëmijët e tij do të më thërrasin baba”, ka shtuar aktori.

Foxx gjithashtu tha se Tyson i cili tani është 54 vjeç po trajnohet për kthimin në ring kundër Roy Jones Jr, transmeton KOHA.

Ai tha se kishte folur me të në telefon dhe Mike po e shkruan edhe një kapitull në jetën e tij. Po bëhet gati për boks dhe duket e ndjehet shumë mirë.