SPORT

Ja për çka do të mbahet mend Kampionati Botëror 2018

Miliona njerëz kanë qenë duke shijuar Kupën e Botës këto javët e fundit. Por nëse i kushtojmë vëmendje tribunave të mbushura me tifozë, do të zbulojmë gjera shumë interesante: kapele, brirë, pupla, kostume të pabesueshme, fytyra me ngjyra dhe sigurisht emocione të vërteta dhe të gjalla.

Ana e ndritur, ka mbledhur fotot e tifozëve më mbresëlënës dhe të paharrueshëm të futbollit nga Kampionati Botëror 2018, transmeton Kosova.info.

1 – Ndonjëherë vizatimi i falurit të vendit në fytyre nuk mjafton. Një kolumbian gjatë lojës Kolumbi-Senegal.

2 – Tifozët meksikan pëlqejnë shumë ngjyrat e ndritshme

3 – Japonia humbi në lojën ndaj Belgjikës me rezultat 3:2

4 – Por Japonia mundi Kolumbinë

5 – Një tifoz i ri Peruan gjatë ndeshjes Danimarkë-Peru

6 – Një tifoze  në ndeshjen Iran-Portugali

7 – Pas ndeshjes Brazil-Meksikë, ku Brazili fitoi me rezultat 2:0

8 – Një vajzë kroate që bënte tifo për vendin e saj gjatë ndeshjes me Islandën

9 – Një tifoz peruan që përpiqej ta ndihmojë ekipin e tij gjatë lojës me Australinë

10 – Një djalë i vogël nga Argjentina i mërzitur për rezultatin e lojës Argjentinë-Nigeri.

11 – Tifozët japonezë erdhën në stadium me qese plastike dhe mblodhën plehrat pas ndeshjes.

12 – Një tifoz Belg pasi Gjermania humbi në lojën kundër Koresë së Jugut

13 – Gruaja nuk e lë burrin e saj, tifoz meksikan, të shkojë në Rusi për ta shikuar Kampionatin Botëror. Shokët e morëm me vete një kopje të tij.

14 – Balerinat shikojnë ndeshjen midis Rusisë dhe Spanjës në Teatrin Bolshoi.

15 – Një tifoz spanjoll i mërzitur me humbjen e ekipit të tij.

16 – Metroja e Moskës pas fitores së Rusisë ndaj Spanjës

Tifozët që mbanin flokë tradicionale ruse dhe hanin hot dog, u bënë të famshëm pas ndeshjes mes Rusisë dhe Spanjës.

Tifozët e futbollit nuk u argëtuan vetëm gjatë Kupës së Botës këtë vit, ata bënë gjithashtu edhe vepra të mira.

Për shembull një tifoz nga SHBA  i dha një personi rus një karrocë me rrota me vlerë 10.000 dollarë. E tjetra është që shume tifoz japonezë qëndruan pas lojës të pastronin plehrat. /E.M/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.