Kombëtare

Ja kush është femra që ndihmoi grabitësit në Rinas

Mësohet edhe identiteti i femrës të përfshirë në grabitjen 10 milion eurove.

Ajo është 31-vjeçarja E. Bici.

Ka dyshime se kjo vajzë ka djegur një nga automjetet që të krijonte kaos te policia, që u drejtua në krahun e kundërt të drejtimit të grabitësve.

Ndërkohë, sot do të zhvillohet seanca për 3 të arrestuarit e tjerë të dyshuar se janë përfshirë në grabitjen e 9 prillit në aeroportin ‘Nënë Tereza’.

Seanca për masën mbahet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, aty ku një ditë më parë u shqyrtua masa edhe për Alkond Bengasin. Oltjon Veseli, Saimir Çela dhe Reinaldo Sula do të dalin para gjykatës.

Ka edhe persona të tjerë të dyshuar, pasi Bengasi ka dhënë emrat e 9 prej tyre.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483