Rajoni

Ja çfarë shkruan Hahn para takimit në Durrës

Komisioneri për zgjerim i BE, Johannes Hahn shkruan se mezi pret takimin informla të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Durrës.

Takimi ka të bëjë me bashkëpunimin ekonomik rajonal dhe është dëshmi e mëtejshme e angazhimit tonë të fuqishëm me rajonin e Ballkanit Perëndimor, transmeton oranews.

Takimi nisi në ambientet e vilës qeveritare në Durrës, me ceremoninë e pritjes nga kryeministri Edi Rama. Në orën 12:15 minuta do të ketë konferencë për shtyp e kryeministrit Rama, Komisionerit Hahn dhe Kryeministrave pjesëmarrës.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.