Bota

Ivanka Trump i thotë “lamtumirë” Shtëpisë së Bardhë, e veshur në të zeza

Ivanka Trump u pa me një vështrim shumë të zymtë sartorial kur ajo doli nga shtëpia e saj në ditën e fundit të presidencës së babait të saj e veshur me një ansambël krejt të zi.

39-vjeçarja duket se i bëri të qarta ndjenjat e saj rreth orëve të fundit të familjes së saj në Shtëpinë e Bardhë – dhe fundin e kohës si Vajza e Parë – me pamjen e zbutur, një lëvizje e dukshme larg veshjes së kuqe me të cilën ajo u shfaq në daljen e saj të fundit publike javën e kaluar, shkruan DailyMail.

Ivanka u fotografua duke lënë shtëpinë e saj të martën në mëngjes dhe duke u futur në një SUV të Shërbimit Sekret në pritje, duke ndezur një valë të shpejtë te fotografët në pritje para se të drejtohej në Shtëpinë e Bardhë, pak më shumë se 24 orë para se Joe Biden të inaugurohet si President.

Ivanka dukej plot stil për ditën e saj të fundit si Vajza e Parë, e veshur një pallto të zezë asimetrike të markës ‘Alexander McQueen’ në vlerë prej 4600 dollarësh, të cilën ajo e shoqëroi me taka të zeza të thjeshta, dhe një maskë fytyre me lule.

Ajo e kompletoi pamjen me një gjerdan të artë, ndërsa flokët e saj bionde kishin mbetur të varura në një stil të drejtë rreth shpatullave.

Udhëtimi i mëngjesit të së martës në Shtëpinë e Bardhë ishte i fundit për Ivankën; kuptohet që ajo nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e Bidenit sot (e mërkurë), pavarësisht se fillimisht kishte ndërmend të bënte një paraqitje.

DailyMail zbuloi në fillim të këtij muaji se nëna e tre fëmijëve kishte shpresuar të shpëtonte karrierën e saj politike duke aspiruar të marrë pjesë në këtë ngjarje – megjithatë kuptohet që ajo që atëherë ka ndryshuar mendje pasi babai i saj u zemërua mbi këtë vendim të saj.

“Ivanka është e shqetësuar se karriera e saj premtuese politike është në rrezik dhe ajo po bën gjithçka që mundet për të shpëtuar reputacionin e saj”, tha një burim i Shtëpisë së Bardhë, duke shpjeguar se Vajza e Parë, e cila ka shërbyer si këshilltare e lartë e babait të saj gjatë presidencës së tij, ishte e bindur se duke marrë pjesë në inaugurimin e Biden, ajo do të shikohej me një sy të mirë dhe do të fitonte mbështetës të ardhshëm.

“Ajo tha se duhet të mbrojë aspiratat e saj politike dhe nuk do t’i heq të gjitha duke marrë pjesë në fillimin e fushatës së babait të saj në vitin 2024, i cili do të vendoset për të njëjtën ditë. Ajo po e lë atë për babanë e saj dhe Don Jr”, tha më tej burimi.

“Presidenti i tha vajzës së tij se prania e saj në inaugurim do t’i kushtojë përkrahësve të saj dhe do të ishte vendimi më i keq që mund të merrte ndonjëherë”, thanë burimet pranë Shtëpisë së Bardhë.

Një burim tjetër i Shtëpisë së Bardhë mohoi se ajo kishte planifikuar ndonjëherë të merrte pjesë në inaugurim.

Ivanka ende nuk ka zbuluar publikisht se çfarë ka në plan të bëjë pasi babai i saj pasi të largohet nga Shtëpia e Bardhë – edhe pse është spekuluar gjerësisht se ajo dhe burri i saj Jared Kushner synojnë të transferojnë familjen e tyre në Florida, pasi çifti thuhet se bleu një parcelë prej 31 milionë dollarësh në ‘Billionaire Bunker’ të Miamit.

Blerja e tokës nga Ivanka dhe Jared ka shkaktuar thashetheme se ajo planifikon të kandidojë për Senatin Amerikan në Florida në vitin 2022 me shpresën e falsifikimit të karrierës së saj politike.

Toka ndodhet në ‘Indian Creek’, një lagje shumë ekskluzive që përshkruan shtëpi të bukura buzë detit dhe ka shumë privatësi.

‘Indian Creek’ në brigjet e Miamit, mori pseudonimin ‘Billionaire Bunker’ për shkak të banorëve të profilit të lartë që janë vendosur në këtë ishull, përfshirë modelen Adriana Lima dhe biznesmenin miliarder Carl Icahn të New York-ut.

Shumë besojnë se Ivanka dhe Jared nuk do të jenë më të mirëpritur në të njëjtat qarqe elitare shoqërore që dikur kishin kandiduar para se babai i saj të bëhej president – me shoqen e saj të ngushtë Georgina Bloomberg duke pranuar se do të ishte ‘e vështirë’ për çiftin të kthehej në jetën e Manhatanit.

“Unë mendoj se tani do të jetë paksa e vështirë për ata që të kthehen, sepse padyshim që kjo është diçka që është ende shumë e freskët dhe po ndez zjarrin e të gjithëve”, tha ajo për Daily Beast në nëntor.

Vëllai i Ivankës, Don Jr, dhe gjysmë motra e saj, Tiffany thuhet gjithashtu se po planifikojnë lëvizje në shtetin Sunshine në prag të presidencës së babait të tyre në përfundim. Vëllai i Jared, Joshua Kushner dhe gruaja e tij modelja Karlie Kloss – e cila është në pritje të fëmijës së tyre të parë – kanë blerë gjithashtu një shtëpi në Florida.