Bota

Itali/ Ky është numri i viktimave dhe rasteve të reja me COVID -19 për 24 orë?

Koronavirusi në Itali duket se është në fazën e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit kemi një ulje të numrit të rasteve të reja me koronavirus dhe të humbjeve të jetëve.

188 raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën duke  e çuar në  34 945 numrin e përgjithshëm të vdekjeve.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194 579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483