Itali – Austri, mësohen gjyqtarët e ndeshjes

UEFA ka caktuar gjyqtarin anglez, Anthony Taylor për ndeshjen midis Italisë dhe Austrisë në “Wembley” të shtunën.

Italia dhe Austria përballen në kryeqytetin anglez në raundin e eliminimit dhe tashmë gjyqtari i ndeshjes është vendosur, përcjell.

Arbitri zviceran Sandro Schärer është caktuar si zyrtari i katërt, me Stuart Attwell në VAR.

Arbitri 42-vjeçar Taylor tashmë është paraqitur dy herë në Euro këtë verë, duke gjykuar ndeshjet në mes Danimarkës kundër Finlandës dhe Portugalisë kundër Gjermanisë në fazën e grupeve.

Gjyqtarët Itali – Austri

Arbitri: Taylor (ENG)
Asistentët: Beswick dhe Nunn (ENG)
Zyrtari i katërt: Schärer (SUI)
VAR: Attwell (ENG) AVAR: Kavanagh and Betts (ENG)

Go to TOP