Itali – Austri, formacionet zyrtare

Sonte luhet ndeshja e dytë e 1/8 të finaleve në kuadër të EURO 2020 në mes Italisë dhe Austrisë nga ora 21:00.

Italia vije si lidere e grupit A me nëntë pikë të fituara në tri ndeshje ndërsa Austria vije nga vendi i dytë nga grupi C me gjashtë pikë.

Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin Wembly në Londër.

Formacionet zyrtare:

Italia: Donnarumma, Spinazzola, Acerbi, Bonucci, Di Lorenzo, Verratti, Jorginho, Barella, insigne, Immobile dhe Berardi.

Austria: Bachmann, Alaba, Hinteregger, Dragovic, Lainer, Schlager, Grillitsch, Baumgartner, Sabitzer, Laimer dhe Arnautovic.

Go to TOP