Bota

Itali: 119 viktima të reja me koronavirus

Numri i personave të vdekur me koronavirus në Itali është rritur për 119, në 32,735 – duke shënuar shifrën e tretë më të lartë të viktimave në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Në 24 orët e fundit, autoritetet kanë konfirmuar 669 raste të të infektuarve, duke e çuar numrin total në 229,372 – të gjashtin më të lartë në botë, pas Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Spanjës, Britanisë dhe Brazilit.

Aktualisht në këtë shtet, në kujdes intensiv, janë duke u trajtuar 572 persona.

Nga shumë e përgjithshme e të infektuarve, 138,840 deri më tani janë shpallur të shëruar nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.