Kosova

Ish-ministrja e LDK-së paralajmëron zgjedhje në shtator

Ish-ministrja e Tregtisë dhe Industrisë dhe deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se Qeveria Haradinaj nuk e ka gjatë këtë mandat.

Ajo në një status në Facebook ka paralajmëruar zgjedhje, pasi ka dhënë dorëheqje Albena Reshitaj.

“Qeveria po dorëhiqet,  ministrat po u behshin ambasadorë, zëvendësministrat drejtorë ne ministritë përkatese, varësisht prej zanatit. Ne shtator zgjedhje”, ka shkruar Bajrami.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483