Kosova

Ish-deputeti i LDK’së: Kurti dhe Abazi janë ahmakë

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta, përmes një shkrimi i ka quajtur “ahmakë” kryeministrin Albin Kurti, dhe zëvendëskryeministrin, Haki Abazi. E kjo sepse sipas Metës, këta dy e gënjyen Amerikën dhe ambasadorin Richard Grenell.

“Zoti i madh, na kurse mbroje prej ahmakeve paranoik, si Albin Kurti, Haki Abazi dhe muhyb tjere qe jane mashtrues ordiner, e done Kosoven e brisbte me e qu drejt theqafjes – me e lane pa SHBA-te”, shkruan Meta.

Tutje, ai ka thënë se Kurti i gënjeu Amerikën dhe Grenellin.

“Albin Kurti, po thotë, edhe nje herë më shumë, se po gënjen Amerika dhe Grenell!”, shkroi Meta.

Shkrimi i plotë:

Albin Kurti, po thotë, edhe nje herë më shumë, se po gënjen Amerika dhe Grenell!
Dhe po thotë Haki Bazi, se z.Grenell, shef i FBI dhe CIA dhe edhe 15 sherbimeve tjera Informative të SHBA-ve, s’qenka i informuar per plane për ndarje të Kosoves!
– Zoti i madh, na kurse mbroje prej ahmakeve paranoik, si Albin Kurti, Haki Abazi dhe muhyb tjere qe jane mashtrues ordiner, e done Kosoven e brisbte me e qu drejt theqafjes – me e lane pa SHBA-te!

Qe s’besojne ne SHBA-te, te cilat kane çliruar kete vend nga Serbia, kane Pavaresuar dhe rindertuar, pa hezituar si me vitin 1999, kur sprituan edhe ballafiq edhe ushtarak me Rusine…!?
Z. Grenell,
Paska, pra, nevojë Amerika, me gënjy- karshi Haki Abazit dhe Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, e u dashka me i bind keta…!?
– Prandaj, jane nda rruget mes LDK dhe VV, sikur edhe ndarja e LDK nga prej myhybeve te tij, pa qofshin edhe ndonje, tak tuk, ne LDK!
Zoti e bekofte Ameriken!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.