SPORT

Ipponi i Distria Krasniqit shpallet më i miri në Mastersin e Kinës

Distria Krasniqi javën që shkoi bëri që flamuri i Kosovës edhe njëherë të valvitet lartë në xhudo, kësaj here në Kinë.

Xhudistja jonë arriti të fitonte medaljen e artë në Mastersin e xhudos në Qingdao të Kinës, për të mbrojtur titullin e fituar në vitin paraprak.

Medalja e artë Distriës i solli edhe 1800 pikë të tjera olimpike.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos, ka shpallur Ipponin e Distrias në sfidën kundër Narantsetseg Ganbaatar më të mirin në Mastersin e Kinë,

IJF ka përzgjedhur pesë Ipponet më të mirë, dhe i Distrias, u rendit në vendin e parë.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//cdrvrs.com/4/3473483